Gminny Ośrodek Kultury

Konkurs plastyczny i literacki ph. ?Zło dobrem zwyciężył?

Napisany przez Administrator, z 29-10-2010 07:23

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zbigniewa Koraba przeprowadził konkurs związany z beatyfikacją i kolejną rocznicą śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Konkurs przebiegał w dwóch formach: plastycznej dla uczniów szkół podstawowych i literackiej dla młodzieży gimnazjalnej.

Forma plastyczna dotyczyła plakatu wykonanego w dowolnej technice i w formacie do A3, przekazującego treści związane z hasłem ?Zło dobrem zwyciężaj?. Tematem pracy literackiej skierowanej do młodzieży gimnazjalnej było rozważenie wybranej myśli ks. Jerzego Popiełuszko. Do wyboru pozostały słowa: ?Zło dobrem zwyciężaj??, ?Prawda kosztuje dużo, lecz wyzwala??, ?Prawdziwa wolność jest pierwszą cechą człowieczeństwa??, ?Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości?? Komisja oceniająca miała przyjemność oglądnięcia 15 prac plastycznych i przeczytania 11 prac literackich ze szkół z Konieczkowej, Połomi, Gwoźnicy Dolnej i Górnej.

Podsumowując konkurs postanowiła wyróżnić cztery prace plastyczne: Iwony Korzeniowskiej z kl. II SP w Konieczkowej, Kacpra Musiał, Dominiki Szarek i Dawida Bara z kl. II SP w Połomi. Wszystkie prace złożyły się na wystawę, która prezentowana była w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Nagrody za prace literackie otrzymały : Ewelina Wolan z ZS w Gwoźnicy Górnej i Tamara Kotowicz z ZS w Połomi. Przyznano także wyróżnienia dla Elżbiety Knaś i Magdaleny Kozak z ZS w Połomi. Nagrody i wyróżnienia zostały ufundowane przez wójta gminy Zbigniewa Koraba, który w obecności sołtysa Edwarda Ciuby wręczył je laureatom podczas Festiwalu Piosenki Różnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu w dniu 20 października br. Organizatorzy dziękują autorom prac i ich opiekunom za udział w tym Konkursie.

Komentarze użytkownika Czytaj więcej
Konkurs plastyczny i literacki ph. ?Zło dobrem zwyciężył?

Ocena użytkowników: / 3