Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 24-07-2019

DNI GMINY NIEBYLEC.

 

dgn 2019 m

Piękna pogoda i mnóstwo ludzi, tak w skrócie można opisać ostatni weekend czerwca . W dniach 29 – 30 czerwca 2019 r. gmina Niebylec obchodziła bowiem swoje cykliczne święto. Pierwszy dzień świętowania przeznaczono na zmagania sportowe. O godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu swoje umiejętności w piłce siatkowej zaprezentowali samorządowcy (radni, pracownicy jednostek organizacyjnych), rozgrywając mecz towarzyski gmina Niebylec kontra powiat Strzyżów.

Mecz odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, co nie oznacza, że nie było zaciętej walki o zwycięstwo. Tym samym zwyciężyła drużyna powiatu strzyżowskiego z wynikiem 3: 1 w setach.
Niedzielne świętowanie rozpoczęło się w godzinach popołudniowych. Na atrakcje mogły liczyć osoby w każdym wieku. Dla każdego znalazło się coś miłego. Było kolorowo i wesoło, a to dzięki wszystkim tym, którzy zdecydowali się świętować razem z nami w tym dniu. Wszystkich przybyłych powitała prowadząca Agnieszka Cynar po czym można było podziwiać występy zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Były to: trio akordeonowe, mażoretki i promyczki. Tuż po występach wręczono Nagrodę Zarządu Powiatu Strzyżowskiego dla zespołu Slavia Dixieland Jazz Band Niebylec z okazji 20 lat działalności. Z rąk starosty Bogdana Żybury w obecności wójta Zbigniewa Koraba i członka zarządu powiatu Józefa Dzindzio odebrał ją Wiktor Bochenek - kierownik zespołu. Następnie czas był przeznaczony dla najmłodszych. Wystąpił cyrk Luna prezentując mix numerów: clownada, iluzja, żonglerka, tresura, taniec z wężami, popisy na monocyklu. W dalszej części na deski niebyleckiej sceny dziarskim góralskim krokiem wkroczył zespół „Baciary”. Ogromna popularność tej kapeli sprawiła, że podłoga tuż pod sceną wypełniła się widzami, którzy wspólnie wyśpiewywali „Jak się bawią ludzie”, „Zostań tu ze mną na zawsze” czy „Baciar jo se baciar”. Po godzinnym koncercie i bisach „Baciary” opuścili scenę, w czapeczkach, które otrzymali na pamiątkę od wójta gminy. Niebylecka publiczność bynajmniej nie rozeszła się do domów. Tradycyjnie wręczono Nagrody Honorowe Wójta Gminy Niebylec. W roku bieżącym, przyznano 8 nagród w następujących kategoriach:
1. przyjaciel gminy Niebylec,
2. kultura,
3. oświata,
4. działalność społeczna,
5. gospodarka,
6. służba publiczna,
7. sport,
8. troska o człowieka.
W kategorii Przyjaciel gminy Niebylec nagrodę otrzymał Kazimierz Gołojuch poseł na Sejm RP, wybrany, z okręgu wyborczego nr 23, mieszkaniec Medyni Głogowskiej. Z wielkim poświęceniem i oddaniem reprezentuje interesy Podkarpacia. Wspiera działalność Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez pomoc w pozyskiwaniu środków na doposażenie jednostek. Od 2004 roku jest prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej.
W kategorii Kultura, nagrodzono Gminną Bibliotekę Publiczną w Niebylcu. Gminna Biblioteka Publiczna w roku bieżącym obchodzi jubileusz 70-lecia działalności Przez lata tworzyła trzon kulturalny gminy, przez co kształtowała gusta, pamięć historyczną oraz dawała rozrywkę społeczności lokalnej.
W kategorii Oświata nagrodę otrzymał Tadeusz Wyżykowski z Niebylca. Pan Tadeusz to emerytowany nauczyciel. W latach 1963-1972 pełnił funkcję kierownika Szkoły Podstawowej w Niebylcu. Był również inicjatorem
i członkiem Komitetu Budowy Szkoły Podstawowej w Niebylcu.
W kategorii Działalność społeczna, nagrodę otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Gwoźnicy Dolnej. Jest to organizacja działająca od blisko 70 lat, której celem jest poprawa życia mieszkańców, aktywizacja kobiet wiejskich Gwoźnicy, troska o kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych. Przewodniczącą KGW w Gwoźnicy Dolnej jest Helena Bator.
W kategorii Gospodarka, nagrodę otrzymał Adam Gosztyła właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowo Produkcyjne "Adam”. Firma od lat zajmuje się produkcją betonowych elementów ogrodzeniowych. Na co dzień pan Adam wraz z rodziną mieszka w Połomi.
W kategorii Służba publiczna, nagrodę otrzymał Piotr Kozdraś wieloletni sołtys wsi Gwoźnica Górna oraz radny, wiceprzewodniczący Rady Gminy Niebylec. Pan Piotr jest inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć społecznych. Aktywnie angażuje się również w działalność ochotniczej straży pożarnej w swojej miejscowości. Na co dzień pracuje zawodowo jako kierowca.
W kategorii Sport, nagrodzono Połomski Klub Sportowy „Grunwald Połomia”. Klub funkcjonuje od 2014 r. Kształci dzieci i młodzież w piłce nożnej. Klub uczestniczy również w rozgrywkach B - Klasa Rzeszów gr. II (Strzyżów). Prezesem Klubu jest Jan Gwiżdż.
W kategorii Troska o człowieka, nagrodę otrzymał AVEE-MED. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z Niechobrza. Placówka od ponad 10 lat świadczy usługi opiekuńczo-lecznicze oraz pielęgniarskiej opieki długoterminowej
w warunkach domowych. Swoją opieką i troską obejmuje także mieszkańców naszej gminy. Prezesem zarządu jest Wacław Kruk a wiceprezesem Elżbieta Przyboś.
Pan Wójt przyznał jeszcze dwie nagrody. Jest to nagroda dla Oliwii Krupy mieszkanki Lutczy, która na co dzień trenuje w Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate. W roku ubiegłym zdobyła tytuł mistrza Polski i brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Obecnie została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Japonii.
Julia Pietrasz jest zawodniczką Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów gdzie trenuje jujitsu. Do najważniejszych osiągnieć Julii należy wywalczenie tytułu III miejsce w mistrzostwach polski ju-jitsu Ne Waza U-12 Gi i PLJJ Women 36 kg w Bytomiu. Na co dzień mieszka w Połomi.
Po wręczeniu nagród swój czas na scenie miał zespół Bies Band i wykorzystał go idealnie, fundując słuchaczom wspaniałe głosy, energię – prawdziwą ucztę muzyczną z lat 60 i 70. Osiem dziewczyn w barwnych strojach wykonało wiele znanych pieśni cygańskich, lwowskich i biesiadnych.
A na koniec wszyscy bawili się w rytmach różnorodnej muzyki serwowanej przez dj Witka. Imprezie w tym dniu towarzyszyły stoiska rękodzieła artystycznego, stoiska z kosmetykami, jak również można było podziwiać ekspozycję silników z Muzeum z Konieczkowej. Najmłodsi skorzystali z wesołego miasteczka w tym z dwóch darmowych zjeżdżalni ufundowanych przez wójta gminy Niebylec, a gastronomię zapewniła firma Dagamix z Krakowa, której również bardzo serdecznie dziękujemy za współfinansowanie koncertu zespołu Baciary. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, a partnerem Strefa Reklamy Blizianki. Wszystkim uczestnikom zaś dziękujemy za wspólną zabawę i już dzisiaj serdecznie zapraszamy za rok !


 

 • DSC08752

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 04-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na II część inscenizacji "Dziady"    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji

Niebylec, dnia 04-11-2019 Irena Duchowska    Pedagog – metodyk fizyki, poetka, działaczka polska urodzona na Wileńszczyźnie w 1955 roku. Po studiach w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym…

Oglądaj cały artykuł
 Irena Duchowska

Niebylec, dnia 04-11-2019 XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ Dnia 24 października 2019 r. po raz XXVI odbył się Festiwal Piosenki Różnej, który od wielu lat cieszy…

Oglądaj cały artykuł
XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

Niebylec, dnia 12-10-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Spotkanie Autorskie Ireny Duchowskiej

Niebylec, dnia 02-10-2019 POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.   W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem…

Oglądaj cały artykuł
Pożegnanie Lata 2019 r.

Niebylec, dnia 16-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

GOK Niebylec tel 17 277 30 30