Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 18-07-2019

NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

 

nagr zarzadu m

 

28 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystej gali rozdania nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wśród gości honorowych gali znaleźli się parlamentarzyści, poseł na Sejm RP Piotr Babinetz – przewodniczący sejmowej komisji kultury a także posłowie Halina Szydełko, Wojciech Buczak i Piotr Uruski, marszałek województwa Władysław Ortyl, członek zarządu Maria Kurowska, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Obecna była również a także Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.Obok nagród przyznanych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, podczas uroczystości wręczono 4 srebrne i brązowe Medale Zasłużony Kulturze – „Gloria Artis” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 2 dyplomy „Stypendysta Marszałka Województwa Podkarpackiego”. Galę wręczenia nagród ubogacił także muzyczny program artystyczny, po którego zakończeniu miały miejsce rozmowy, wywiady z laureatami realizowane przez dziennikarzy prasy, radia, telewizji.
Zgodnie z Uchwałą Nr 55/1384/19 z dnia 18 czerwca 2019 r. Zarządu Województwa Podkarpackiego– nagrody indywidualne za całokształt działalności otrzymali:
Józef Pałac, Stan Borys, Krystyna Knapek, Antoni Dariusz Dubiel, Narcyz Piórecki, Wiesław Zieliński, Czesława Kus, Adam Głaczyński.
– nagrody indywidualne za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Bartosz Gałązka, Anna Guz, Zbigniew Jerzy Skrzypczak, Felicja Jałosińska.
– nagrody zbiorowe za całokształt działalności otrzymali:
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich –Oddział w Jarosławiu, Slavia Dixieland Jazz Band z Niebylca, Chór Nauczycielski „Akord” Samorządowego Centrum Kultury i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Mielcu, Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” ze Stalowej Woli, Zespół Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” z Ostrowa.
- nagrody zbiorowe za szczególne osiągnięcia otrzymali:
Kapela „Tońko” z Dynowa, Kapela Ludowa z Gniewczyny Łańcuckiej, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”, Politechniki Rzeszowskiej, Zespół Taneczny „Gracja” z Łańcuta, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej
w Husowie, Miejska Orkiestra Dęta z Dębicy.


Na podst. str. Internet UM w Rzeszowie


A.Cynar

  

 

 • dsc08827_573

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 04-11-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na II część inscenizacji "Dziady"    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji

Niebylec, dnia 04-11-2019 Irena Duchowska    Pedagog – metodyk fizyki, poetka, działaczka polska urodzona na Wileńszczyźnie w 1955 roku. Po studiach w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym…

Oglądaj cały artykuł
 Irena Duchowska

Niebylec, dnia 04-11-2019 XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ Dnia 24 października 2019 r. po raz XXVI odbył się Festiwal Piosenki Różnej, który od wielu lat cieszy…

Oglądaj cały artykuł
XXVI FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

Niebylec, dnia 12-10-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Spotkanie Autorskie Ireny Duchowskiej

Niebylec, dnia 02-10-2019 POŻEGNANIE LATA W BLIZIANCE.   W Bliziance, w przeddzień astronomicznej jesieni, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zorganizował POŻEGNANIE LATA. 22 września bowiem…

Oglądaj cały artykuł
Pożegnanie Lata 2019 r.

Niebylec, dnia 16-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziału w Gminnej Lidze Piłki Siatkowej

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

GOK Niebylec tel 17 277 30 30