Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 14-06-2019

ŚWIĘTO RODZINY.

sw rodziny m

 

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie – dziecko to szczęście w życiu każdej mamy i taty. By dać wyraz tym wszystkim uczuciom już po raz trzeci, zorganizowano na placu sportowym w Konieczkowej „ Święto Rodziny”.

 

Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Impreza odbyła się 1 czerwca 2019 r. Punktualnie o 16.00 oficjalnego rozpoczęcia dokonali dyrektor GOK Agnieszka Cynar i wójt gminy Zbigniew Korab, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy i złożyli najmłodszym życzenia z okazji ich święta. Nasze zaproszenie przyjął zespół muzyczny Expert Music, który uświetniał imprezę do samego końca po czym na scenie pojawili się uczniowie z klasy I SP z Konieczkowej z programem taneczno-teatralnym Dziewczynki z tej klasy zaprezentowały się w wiosennym tańcu, a cała klasa przygotowała inscenizację pt Złośliwa stokrotka. Program Wszystko dla mamy słowem i piosenką przygotowali uczniowie kl. II SP w Konieczkowej, a najmłodsi- czyli oddział przedszkolny zatańczyli do utworu W moim ogródeczku oraz zaśpiewali piosenki Sielanka, sasanka, Tata jest potrzebny i Serce bije. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym poprzez wiersze, piosenki i taniec mieli możliwość przedstawienia szerokiej publiczności efektów codziennej pracy, a nad którą czuwały panie: Danuta Wójcikowska, Anna Drozd i Irena Smela. Nie zabrakło również występów Mażoretek i Promyczków z Gminnego Ośrodka Kultury przygotowanych przez Agnieszkę Cynar. Swój talent prezentowali także młodzi akordeoniści; Maciek Walus i Łukasz Pięciak przy akompaniamencie Janusza Raka. Po występach scenicznych przystąpiliśmy do podsumowania konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjno-usługowe „Zagroda” ze Strzyżowa pod hasłem Nasza planeta ziemia. Skierowany był do uczniów kl. II z terenu naszej gminy. Nagrody wręczyli: prezes Zagrody Janusz Zaremba, zastępca wójta gminy Niebylec Krzysztof Koza oraz pracownik urzędu gminy w Niebylcu Beata Zaremba. W trakcie trwania imprezy można było skosztować pysznych wypieków z miodem w roli głównej przygotowanych przez KGW. Odbył się także konkurs na najlepszy przysmak miodowy. Do konkurencji stanęło 9 kół z naszej gminy. Ocenione zostały: wygląd zewnętrzny, sposób podania, zastosowanie miodu jako jednego ze składników, oryginalność smaku i zapachu. Komisja w składzie: Stefania Michałek z Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie, Beata Zaremba-pracownik UG w Niebylcu, Joanna Gazda-wokalistka zespołu Expert Music Krzysztof Koza-zastępca wójta gminy Niebylec i Krzysztof Sowa- Nadleśnictwo Strzyżów wybrała jednogłośnie na I miejsce ciasto miodownik z KGW Lutcza. II miejsce zdobyło KGW z Konieczkowej za miodowe ciasto z orzechami i III miejsce KGW z Jawornika za placek „Miodowe to i owo”. Pozostałe koła otrzymały wyróżnienia. Nagrody rzeczowe w tym konkursie ufundował GOK w Niebylcu. W dalszej części miało miejsce jeszcze jedno podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej pod hasłem A to jest moja mała ojczyzna skierowanego do uczniów oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. Prezes TMZN Antoni Chuchla opowiedział o szczegółach i zaprosił nagrodzonych na scenę. Nagrody wręczyli członkowie towarzystwa: Maria Boho, Katarzyna Grzebyk i Robert Szpond. Pani Renata Kozdraś w dalszej części ogłosiła dwa konkursy: plastyczny w którym należało namalować wraz z rodzicami postać pszczółki, oraz na strój pszczółki. Do pierwszego zgłosiło się kilka osób efektem czego powstało 5 prac osób natomiast strój pszczółki miały dwie dziewczynki. Wszyscy otrzymali nagrody za udział . W trakcie świętowania Zbigniew Korab, Stefania Michałek , Mieczysław Bochenek i Jolanta Szostak wręczyli Ordery Serca - Matkom Wsi. Jest to symbol uznania za matczyny trud włożony w wychowanie młodego pokolenia Polaków. Odznaczenia przyjęły: Katarzyna Delikat z Niebylca, Maria Szaro z Konieczkowej, Zofia Paś z Gwoźnicy Górnej(w jej imieniu order odebrała Małgorzata Banaś), Teresa Klofas z Gwoździanki(w jej imieniu order odebrała Jolanta Szostak), Helena Stanisławczyk z Blizianki. Nie zabrakło także symbolicznego odśpiewania Sto lat. Następnie sceną zawładnęła kapela Cajmery i zespół śpiewaczy Alebabki z GOK Niebylec. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiele różnorodnej muzyki. Przez cały czas można było spróbować przejażdżki na kucyku, czy motocyklem pod opieką pasjonatów Stowarzyszenia Pęknięta Szprycha. Odwiedzić stoiska: Nadleśnictwa Strzyżów, gdzie leśnicy odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące życia leśnego. rękodzieła artystycznego Elżbiety Stanisławczyk i Ewy Tarańskiej, z kosmetykami syberyjskimi. Można było także wykonać prostą i szybką ocenę stanu zdrowia przy użyciu najnowszej platformy cyfrowej SO/CHECK. Otwarte również było Muzeum Silników Stacjonarnych. Mieszkańcy Konieczkowej i dzieci do lat 18 w tym dniu mogli je zwiedzić zupełnie za darmo. Celem naszej imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę, a przede wszystkim czas, który mogliśmy wszyscy spędzić ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Organizatorzy dziękują Spółdzielni Cukierniczej Roksana za ufundowane słodycze, występującym artystom, paniom z KGW za przygotowanie przysmaków miodowych i strażakom z Konieczkowej za zabezpieczenie pomocy medycznej.

 

 

 

 • DSC08099

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

Niebylec, dnia 06-09-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia taneczne, chętne dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pierwsze spotkanie -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA ZAPROSZENIE

Niebylec, dnia 30-08-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza chętne dzieci i młodzież do zespołów tanecznych: PROMYCZKI I MAŻORETKI. Pierwsze spotkanie Promyczków -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA GOK

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

Niebylec, dnia 06-08-2019 Jarmark Niebylecki.     Dnia dniu 21 lipca 2019 r. w Niebylcu na boisku sportowym, odbyła się piąta już edycja jarmarku niebyleckiego.…

Oglądaj cały artykuł
V Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 02-08-2019 Zaproszenie!   Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego

Niebylec, dnia 27-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji Dziady- gupa

GOK Niebylec tel 17 277 30 30