Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 05-06-2019

VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr "Świętemu Janowi Pawłowi II  w Hołdzie"

M VII

 

"Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu
- to śpiewanie jest przygotowaniem do nieba".

Za nami VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. 25 maja 2019 r. do Lichenia przybyło ponad tysiąc muzyków w tym Orkiestra Dęta i Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Swoją muzyczną twórczością oddawali hołd świętemu Janowi Pawłowi II.

Amatorskie orkiestry i chóry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych spotykają się w Bazylice licheńskiej co dwa lata. Organizatorami wydarzenia byli: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Ochotnicza Straż Pożarna Licheń Stary. Honorowy Patronat Zlotu objęli: Nuncjusz Apostolski Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz Biskup Włocławski Wiesław Mering. W sobotnie popołudnie o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej odbyła się uroczysta Msza św., poprzedzona próbą wszystkich orkiestr i chórów biorących udział w Zlocie. Nad oprawą muzyczną czuwał dyrygent Marian Chmielewski, członek Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Eucharystię koncelebrowano pod przewodnictwem wicekustosza Sanktuarium, ks. Adama Stankiewicza MIC. 

W wygłoszonej homilii Marianin odwoływał się do wezwania papieża Jana Pawła II "Niech wstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, jak również do słów wypowiedzianych w 1999 r. w Licheniu, iż każde sanktuarium jest jak dom Św. Elżbiety, do którego przychodzi Matka Jezusa", mówiąc te słowa, myślał o naszych sercach. Oprawę muzyczną liturgii stanowiły pieśni: "Gaude Mater Polonia", Ave verum corpus", " O Maryjo witam Cię", "Jeden chleb", "Z dawna Polski tyś Królową", "U drzwi Twoich", "Ciebie Boga wysławimy", 'Boże coś Polskę", bliska sercu papieżowi "Barka", "Marsz Strażaków", który wprowadzał i wyprowadzał poczty sztandarowe. Po Eucharystii każdy mógł stanąć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, doświadczając Boga i Jego nieskończonego miłosierdzia. Maryja staje się naszą przewodniczką w drodze do Boga. Dzięki niej otrzymujemy od Niego wiele łask, które czynią nas szczęśliwymi
i patrzącymi w przyszłość nadzieją. To wiara i nadzieja są podporą w najtrudniejszych momentach naszego życia. W tym cudownym miejscu możemy poprzez amatorską twórczość artystyczną podziękować Bogu za talent jaki nam dał. Po południu o godz. 17.00. na schodach Sanktuarium, gdzie odbył się koncert wieńczący VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr, poprzedzony wspólną próbą muzyków, 20 lat temu w tym miejscu przemawiał papież Jan Paweł II, nazywając bazylikę znakiem wiary i miłości. Jego słowa podczas koncertu przypomniał ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium. Hymnem Polski i Watykanu rozpoczęto koncert. Wydarzenie poprowadził ks. prof. Kazimierz Szymionik. We wspólnym wykonaniu orkiestr i chórów pod batutą Mariana Chmielewskiego, pielgrzymi mieli okazję usłyszeć kilkanaście utworów muzycznych t.j. "Romanza", "Mazurek 3 Maja", "Rota", "Barka", "Gaude Mater Polonia", "Subito,Santo", "Apel Jasnogórski", "O Boże mój", "Modlitwa o pokój", "Laudate Dominum", "Budujemy Kościół Boży", "Abba Ojcze", "Highland Cathedral". Z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora Stanisława Moniuszki, który swoje życie i twórczość poświęcił krzewieniu polskiej muzyki, wykonano utwór "Prząśniczka" –napisany przez Moniuszkę, w opracowaniu Grzegorza Duchnowskiego.

Na koniec spotkania kustosz Sanktuarium ks. Janusz Kumala MIC dziękując za ucztę muzyczną powiedział: “Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu- to śpiewanie jest przygotowaniem do nieba”. Po koncercie orkiestry z Niebylca i Rakszawy zagrały utwory muzyczne, do których zatańczyły Mażoretki. Widownia nie oszczędzała braw, prosząc o bis. W drugim dniu pielgrzymki współuczestniczyliśmy w oprawie Mszy św. orkiestra uświetniała stronę muzyczną, koleżanki: Alicja Kłonicka zaśpiewała psalm, a Wiktoria Dudzińska przeczytała II czytanie. Po Mszy św. tradycyjnie przed bazyliką zespoły wspólnie wystąpiły, wzbudzając zainteresowanie pielgrzymów. Te dwa dni pobytu w Licheniu umocniły nas w przekonaniu kim jesteśmy jako jednostka i jako wspólnota. Twórczy wkład artystyczny, emocje oraz niezapomniane przeżycia artystyczne związane z pielgrzymką na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich. Nadal bardzo chętnie będziemy się włączać w upiększanie muzycznej oprawy Zlotu w Hołdzie Św. Janowi Pawłowi II. Z głębi serca dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu. Dziękuję za poświęcony czas muzykom w opracowaniu repertuaru muzycznego Mszy.św. i koncertu, jak również mażoretkom za wiele godzin prób w przygotowaniu układów tanecznych. Swoją działalnością orkiestra i mażoretki są wspaniałymi ambasadorami naszej kultury regionalnej. Poszerzają swoje horyzonty poprzez otwarcie na współpracę w działaniach organizacji. Przyczyniają się do wkładu w dzieło utrwalania tożsamości kulturowej. Swoją postawą zespoły godnie reprezentowały Gminny
Ośrodek Kultury, gminę Niebylec, jak również powiat strzyżowski.

A. Cynar

 

 • DSC07801

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 13-09-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  Szkoła Podstawowa, Sołectwo, KGW, OSP w Bliziance zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Pożegnanie Lata 2019

Niebylec, dnia 11-09-2019 DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU 2019   Gmina Niebylec była w tym roku gospodarzem powiatowo-gminnych dożynek. To wyjątkowe święto zgromadziło mieszkańców powiatu strzyżowskiego,…

Oglądaj cały artykuł
DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE W NIEBYLCU

Niebylec, dnia 13-09-2019 ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA   Tradycyjne dożynki to nie tylko święto rolnictwa i rolników, ale także okazja do kultywowania tradycji i przypominania…

Oglądaj cały artykuł
ZAPOMNIANE TECHNIKI OBRÓBKI DREWNA

Niebylec, dnia 11-09-2019 INFORMACJA !!!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia Zespołu Mażoretek, chętne dzieci w wieku 7 i 9 lat. Pierwsze…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA 3

Niebylec, dnia 06-09-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na zajęcia taneczne, chętne dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pierwsze spotkanie -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA ZAPROSZENIE

Niebylec, dnia 30-08-2019 INFORMACJA !!! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza chętne dzieci i młodzież do zespołów tanecznych: PROMYCZKI I MAŻORETKI. Pierwsze spotkanie Promyczków -…

Oglądaj cały artykuł
 INFORMACJA GOK

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

Niebylec, dnia 06-08-2019 Jarmark Niebylecki.     Dnia dniu 21 lipca 2019 r. w Niebylcu na boisku sportowym, odbyła się piąta już edycja jarmarku niebyleckiego.…

Oglądaj cały artykuł
V Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 02-08-2019 Zaproszenie!   Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego

Niebylec, dnia 27-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji Dziady- gupa

GOK Niebylec tel 17 277 30 30