Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 12-01-2019

NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019

kn m

 

Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa, towarzyszymy Maryi i Józefowi w ich troskach i biedzie, stajemy się świadkami pokłonu mędrców ze Wschodu.

 

Tradycyjnie 6 stycznia 2019r. w uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifania), znaną jako Święto Trzech Króli, w hali widowiskowo – sportowej rozbrzmiewał Koncert Noworoczny, wprowadzający w radosny nastrój Świąt W kolędach objawiana jest największa tajemnica świata. Kolędy mówią nam prawdę o Bogu. Ukazują najgłębszy sens wydarzenia betlejemskiej nocy. To jedna
z piękniejszych tradycji, która łączy pokolenia i przywołuje pozytywne emocje. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niebylcu. Muzyczny wieczór
w świątecznej atmosferze i występujący artyści prezentujący różnorodność stylów kolęd i pastorałek, nadali jeszcze bardziej uroczystego i wyjątkowego znaczenia. Koncert rozpoczęto wejściem zespołów śpiewających kolędę "Wśród nocnej ciszy", która najczęściej rozpoczyna uroczystą Mszę Pasterską odprawianą o północy z 24 na 25 grudnia.
Prowadząca tegoroczny koncert Agnieszka Cynar powitała licznie przybyłe osoby zgromadzone na widowni, jak również zaproszonych gości w osobach: ks. proboszcza parafii Niebylec Czesława Goraja, prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Niebylcu, a zarazem wójta Gminy Niebylec Zbigniewa Koraba wraz z małżonką, w-ce wójta Gminy Niebylec Krzysztofa Kozę, przewodniczącego Rady Gminy Niebylec Witolda Kozę wraz
z radnymi i sołtysami, sekretarza Gminy Niebylec Antoniego Chuchlę, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niebylcu Iwonę Flisiak, Państwa Teresę i Jana Nowosadów. W gronie zaproszonych gości znalazła się Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, która osobiście nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu i na ręce dyrektor GOK wystosowała list- podziękowanie za zaproszenie, jak również przesłała gratulacje organizatorom i artystom za wkład pracy, jednocześnie życząc wszystkim, aby Nowy Rok był pełen zdrowia, radości i samych sukcesów. Tradycyjnie głos zabrali ks. proboszcz Czesław Goraj oraz prezes Akcji Katolickiej Zbigniew Korab, którzy otwierając Noworoczny koncert życzyli uczestnikom miłego spędzenia popołudnia, przy wtórze najpiękniejszych kolęd oraz podziękowali za przybycie.
Przed zgromadzoną publicznością w świątecznej scenografii wystąpiły zespoły artystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu: grupa dziecięca Promyczki, zespół taneczny Mażoretki pod opieką Agnieszki Cynar, kapela Cajmery, zespół śpiewaczy Alebabki pod kierownictwem Janusza Raka, Slavia Dixieland Jazz Band prowadzony przez Wiktora Bochenka, gościnnie Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej pod batutą kapelmistrza Mariana Bocka, chór Impresja z Łączek Jagiellońskich pod dyrygenturą Aleksandry Matuszewskiej- Fiołek. W ich wykonaniu usłyszeliśmy różnorodne kolędy w pięknych aranżacjach takie jak: O siano, siano, siano, Przybieżeli do Betlejem, Mizerna cicha, Mędrcy świata, Jezus Malusieńki, Do szopy, hej pasterze, Gore gwiazda Jezusowi, Hej kolęda, W żłóbku, pastorałka Od serca do ucha, Pastuszkowie bracia mili i wiele innych. Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami mamy tych kolęd najwięcej. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Śpiew staje się modlitwą, jednoczy się wraz z innymi by odpowiedzieć Stwórcy radosnym uwielbieniem. Niesamowita energia i radość udzielała się wszystkim uczestnikom koncertu. Na zakończenie w imieniu organizatorów złożono noworoczne życzenia dużo zdrowia
i pomyślności, daru miłości i przebaczenia, wiary i nadziei w lepsze jutro. Wypełnienia wszelkich wypowiedzianych i niewysłowionych marzeń. Uczestnicy niebyleckiego koncertu połączyli się łańcuchem dłoni na Znak Pokoju i wspólnie zaśpiewali Gdzie jest nasze Betlejem. Dziękuję wszystkim Państwu za obecność
w tym pięknym wydarzeniu, za oderwanie się od codziennego pośpiechu oraz zgiełku. Dziękuję zespołom za przygotowanie programu do koncertu, który pozwolił się ponieść pięknu kolęd. Kłaniam się nisko rodzicom najmłodszych artystów za czas poświęcony w realizacji programu. Dziękuję Nadleśnictwu Strzyżów za choinki, które były częścią świątecznej dekoracji, jak również pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za pomoc
w przygotowaniu świątecznej scenografii i wszystkim osobom, którzy przyczynili się do realizacji tego pięknego wydarzenia. Życzę wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym. Tradycyjnie zapraszamy za rok na kolejny równie wzruszający Koncert Noworoczny.

 A. Cynar.

 • DSC05275

 Kliknij i oglądaj galerię

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

Niebylec, dnia 06-08-2019 Jarmark Niebylecki.     Dnia dniu 21 lipca 2019 r. w Niebylcu na boisku sportowym, odbyła się piąta już edycja jarmarku niebyleckiego.…

Oglądaj cały artykuł
V Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 02-08-2019 Zaproszenie!   Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego

Niebylec, dnia 27-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji Dziady- gupa

Niebylec, dnia 27-07-2019 MAŻORETKI I ORKIESTRA Z NIEBYLCA NA DNIACH GMINY LEŻAJSK.     Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne…

Oglądaj cały artykuł
MAŻORETKI I ORKIESTRA Z NIEBYLCA NA DNIACH GMINY LEŻAJSK

Niebylec, dnia 24-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziały w Wakacyjnym Turnieju Piłki Plażowej

Niebylec, dnia 24-07-2019 DNI GMINY NIEBYLEC.   Piękna pogoda i mnóstwo ludzi, tak w skrócie można opisać ostatni weekend czerwca . W dniach 29 –…

Oglądaj cały artykuł
DNI GMINY NIEBYLEC 2019

Niebylec, dnia 18-07-2019 NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ     28 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystej gali…

Oglądaj cały artykuł
NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Niebylec, dnia 18-07-2019 IV Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych "FAME” - Głogów Małopolski.     W sobotnie popołudnie 22 czerwca 2019 r. w pierwszym…

Oglądaj cały artykuł
IV Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 12-07-2019 Zaproszenie!   Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Jarmark Niebylecki 2019

GOK Niebylec tel 17 277 30 30