Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 27-11-2018

XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

 

impr jazz m

Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie przyciąga publiczność. Tak też było 16 listopada 2018 r. kiedy to w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyły się XV Niebyleckie Impresje Jazzowe w ramach IV Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, a którą to patronatem objął marszałek województwa podkarpackiego.

 

Jesień jazzowa odbywa się w wielu miejscowościach naszego regionu. Celem tej inicjatywy jest zebranie dotychczasowych imprez związanych z muzyką jazzową pod jednym szyldem tak by można było w ten sposób dotrzeć do jak największego grona odbiorców i wypromować naszych artystów. Na niebyleckiej scenie w tym dniu wystąpiły trzy zespoły. Jako pierwsi zaprezentowali się gospodarze pod nową nazwą Slavia Dixieland Jazz Band z Niebylca. Nowa nazwa zespołu pojawiła się od silnika Slavia służącego kiedyś do omłotów, który pojawił się na ekspozycji jednej z imprez w Niebylcu. Panowie zagrali wtedy do drgającego rytmem obrotów silnika i tak im się to spodobało, że postanowili zmienić nazwę swojego zespołu. Podczas impresji zagrali muzykę dixielandową i polskie melodie zaprezentowane w stylu swing. Muzyka, którą można nucić bowiem jest przyjemna do słuchania. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział zespół choć pierwotnie miało to być trio: Domarski, Stężalski, Jabłkowski to na scenie pojawiło się pięciu panów pochodzących z Rzeszowa i Krosna. To już zupełnie inny rodzaj muzyki tzw. fusion z elementami muzyki elektrycznej. Fusion jazz to styl, który pojawił się pod koniec lat 60 tych. Cieszy się wielkim powodzeniem na całym świecie nie tylko wśród odbiorców muzyki improwizowanej ale także wśród wykonawców lubiących grać tę muzykę. W ich wykonaniu usłyszeliśmy standardy jazzowe Charliego Parkera, Milesa Davisa i kilku innych artystów z tamtego okresu. Ostatnim występującym zespołem była formacja pod kierunkiem Zygmunta Podulki czyli Zygi Jazz Band z Brzozowa. Zespół koncertuje bawiąc publiczność swoją muzyką, która jest lekka i jednocześnie energetyczna dostarczająca pozytywnych doznań. Ich występ przybliżył historię muzyki amerykańskiego południa, oraz najpiękniejszych standardów polskiej muzyki. Zagrali kilka standardów w aranżacji dixie, swingowej oraz niektóre z ragtime’ów czy znane melodie musicalowe jak „Lady Be Good”, „On the Sunny Side of the Street”. Występ zakończyło „Down by the River Side”. Wszyscy muzycy podczas całego koncertu niemal zagłębiali się w detale i wydobywali z elektronicznych gadżetów przeróżne efekty co tworzyło w naszej obecności nastrojowe, wielowarstwowe faktury dźwięku lekkie, łatwe i przyjemne dla ucha. Do tego palące się świece, miła atmosfera cóż trzeba więcej. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Niebyleckich Impresji za rok.

.

 

 

 • DSC04812

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 14-08-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dożynki Powiatowo-Gminne.

Niebylec, dnia 06-08-2019 Jarmark Niebylecki.     Dnia dniu 21 lipca 2019 r. w Niebylcu na boisku sportowym, odbyła się piąta już edycja jarmarku niebyleckiego.…

Oglądaj cały artykuł
V Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 02-08-2019 Zaproszenie!   Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Spływ Kajakowy Mieszkańców Powiatu Strzyżowskiego

Niebylec, dnia 27-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na II część inscenizacji Dziady- gupa

Niebylec, dnia 27-07-2019 MAŻORETKI I ORKIESTRA Z NIEBYLCA NA DNIACH GMINY LEŻAJSK.     Dni Gminy Leżajsk to już, choć dopiero kilkuletnia, ale tradycja. Tegoroczne…

Oglądaj cały artykuł
MAŻORETKI I ORKIESTRA Z NIEBYLCA NA DNIACH GMINY LEŻAJSK

Niebylec, dnia 24-07-2019 Zaproszenie!     Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie do udziały w Wakacyjnym Turnieju Piłki Plażowej

Niebylec, dnia 24-07-2019 DNI GMINY NIEBYLEC.   Piękna pogoda i mnóstwo ludzi, tak w skrócie można opisać ostatni weekend czerwca . W dniach 29 –…

Oglądaj cały artykuł
DNI GMINY NIEBYLEC 2019

Niebylec, dnia 18-07-2019 NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ     28 czerwca br. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła udział w uroczystej gali…

Oglądaj cały artykuł
NAGRODY ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

Niebylec, dnia 18-07-2019 IV Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych "FAME” - Głogów Małopolski.     W sobotnie popołudnie 22 czerwca 2019 r. w pierwszym…

Oglądaj cały artykuł
IV Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 12-07-2019 Zaproszenie!   Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Jarmark Niebylecki 2019

GOK Niebylec tel 17 277 30 30