Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 23-11-2018

LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”

 

lit i dzieci m

Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych „Literatura i dzieci”. Głównym celem tego konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, doskonalenie warsztatu młodego recytatora i aktora oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej.

Z roku na rok inna jest też tematyka konkursu, czego przykładem jest różnorodność form i metod pracy z utworem literackim. Tegoroczna edycja dotyczyła konkursu „Niezwykłe opowieści” czyli opowieści o miejscach wydarzeniach i ludziach nie pozbawione elementów fantastyki. Dnia 20 listopada 2018 roku w naszej placówce odbyły się eliminacje gminne tego konkursu. Uczestniczyli w nich uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe z gminy Niebylec. Komisja w składzie: Marta Zdrada – poetka, Marta Utnicka – dyr. BPMiG w Strzyżowie, Bogumiła Wojtaszek – pracownik GBP w Niebylcu wysłuchała 9 uczestników konkursu w kategorii recytacji, jednego uczestnika w kategorii piosenki oraz jednej inscenizacji. Podsumowując swoją pracę postanowiła nagrodzić i tym samym zakwalifikować do dalszych eliminacji rejonowych następujących uczestników. W kategorii I klas „0-II”
kategorii RECYTACJA; nagrodę otrzymała Oliwia Bogusz, kl. II, ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej, opiekun Irena Smela - „Szabla króla Zygmunta” Marta Berowska.. W kategorii II klas „III – V ” w kategorii INSCENIZACJA nagrodę otrzymał zespół „Jaworki” (kl. III, IV, V) ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku opiekun Ewa Świnicka - „Bursztynowa korona” Hanna Zdzitowiecka (13 osób). W kategorii III klas „VI – VIII” w kategorii RECYTACJA; nagrodę otrzymała Patrycja Pietrasz, 14 lat, ze Szkoły Podstawowej w Lutczy nr 2, opiekun Iwona Lenart -
„Ballada o dumnym rycerzu” Bolesław Leśmian, oraz Klaudia Stanisławczyk, kl. VIII, ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej, opiekun Ewa Babirecka – „O niespełnionej miłości kasztelanki” Pol Żegota. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali mini słuchawki a laureaci nagrody rzeczowe w postaci książek ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Komisja i organizatorzy konkursu dziękują opiekunom – nauczycielom za zachęcenie do udziału i przygotowanie swoich podopiecznych.
.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 19-02-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 13-02-2019 ROZTAŃCZONY NIEBYLEC   Już po raz dziewiąty Niebylec stał się kolebką tańca, a to za sprawą organizowanego przeglądu zespołów tanecznych działających na…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczony Niebylec

Niebylec, dnia 12-02-2019 Zaproszenie!   Grupa Spjrzenie działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 22-12-2018 r. Życzenia ! Czytaj więcej

Oglądaj cały artykuł
Życzenia

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

GOK Niebylec tel 17 277 30 30