Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 05-06-2018

Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.

 

swieto rodziny m 2018

W ostatnią niedzielę maja Gminny Ośrodek Kultury ze Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich w Niebylcu zaproponował rodzinom wspólną zabawę przy scenie plenerowej w Konieczkowej. Propozycja ta łączyła świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i zbliżających się wakacji. Celem organizacji tej imprezy było promowanie rodziny i jej wartości, stworzenie możliwości aktywnego i miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

Organizatorzy zadbali aby ta propozycja stała się atrakcyjna dla wszystkich uczestników najważniejsze to , że i pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Prowadząca imprezę Renata Kozdraś powitała wszystkich artystów zrzeszonych w różnych zespołach, rodziców i ich dzieci, panie z KGW i wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie swoją obecnością. Wśród gości obecni byli Zbigniew Korab- wójt gminy i Jerzy Bator z Podkarpackiej Izby Rolniczej. Na początek sceną zawładnęli najmłodsi artyści , dedykując swe występy swoim mamom. Mogliśmy podziwiać taneczne prezentacje zespołu „Promyczki” grupy młodszej i starszej oraz grupy Mażoretek przygotowanych pod kierunkiem Agnieszki Cynar. Dalej usłyszeliśmy piosenki i wiersze wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowane przez Danutę Wójcikowską , później pojawili się uczniowie kl. I przygotowani przez Barbarę Banaś i uczniowie kl. II pod opieką Haliny Korab.
Imprezie towarzyszył konkurs na „Najsmaczniejszy sernik”, w który wzięło udział dziewięć KGW i Stowarzyszenie. Zanim wszyscy zgromadzeni mogli delektować się smakiem tych 10 wypieków, poddane one zostały ocenie komisji, która jako pierwsza zachwycić się mogła ich smakiem, wyglądem, dostrzec szczegóły dekoracji lub podziwiać oryginalność produktów. W skład komisji weszły panie ; Bernadeta Wolan, dyr. SP w Konieczkowej, Małgorzata Pietrucha z restauracji „Ralpol”, Alicja Błądzińska z GS „SCH” i Katarzyna Sikora z firmy „Progres”. W podsumowaniu tego konkursu komisja przyznała I miejsce i talon na nagrody rzeczowe w kwocie 100 zł. dla KGW z Lutczy , II miejsce i talon w kwocie 75 zł. dla KGW z Konieczkowej i III miejsce oraz talon na 50 zł. dla KGW Niebylcu. Ponieważ wszystkie wypieki były bardzo smaczne i autorzy tych oryginalnych serników dołożyli wielu starań , aby były wyjątkowe i niepowtarzalne, komisja przyznała wszystkim uczestnikom pamiątkowe upominków w postaci dekoracyjnych słoików.
W trakcie przebiegu programu Zbigniew Korab i Jerzy Bator wręczyli „Ordery Serca – Matkom Wsi”, które zostały nadane przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych na wniosek przewodniczącej Zarządu Gminnego KGW Jolanty Szostak. Odznaczenia przyjęły Panie: Kazimiera Marczak z Baryczki ( w Jej imieniu order odebrała Halina Rozborska) , Krystyna Domaradzka z Jawornika, Lidia Wnęk z Lutczy, Krystyna Noworól z Połomi i Janina Bator z Gwoźnicy Dolnej.
W drugiej części artystycznej wystąpiła kapela „Cajmery” pod kierunkiem Janusza Raka. Podczas jej koncertu usłyszeliśmy muzykę folkową. Zaprezentowała się także grupa śpiewacza, w skład której wchodzą panie z Gwoźnicy Górnej i Konieczkowej, a jej kierownikiem artystycznym jest Janusz Rak. W wykonaniu grupy usłyszeliśmy przyśpiewki ludowe i piosenki biesiadne. Muzykę ludową z Peru na fletni można było usłyszeć w wykonaniu artysty o pseudonimie „EL Chicho”.
Organizatorzy zapewnili sporo rozrywki uczestnikom imprezy, były urządzenia rekreacyjne dla dzieci jak trampoliny czy zjeżdżalnie z firmy Quattro , możliwość przejażdżki na kucyku od pana Bogdana Budnika czy na wybranym modelu motocykla pod opieką członków Stowarzyszenia Motoryzacji Dawnej „Pęknięta Szprycha” . Zabawy integracyjne dla dzieci , m.in. zabawę z bańkami mydlanymi poprowadziła pani Katarzyna Sikora z firmy „Progres”.
Panie z GOK w Niebylcu ; Agnieszka Cynar i Ewelina Rak zaproponowały zestaw ćwiczeń na trampolinie, Jumping Fitness. Ta technika zapewnia wszechstronny trening całego ciała, zwiększając ogólną sprawność i poprawiając znacznie kondycję organizmu. Z tego rodzaju ćwiczeń skorzystać można uczestnicząc w zajęciach na siłowni „Champion” w Niebylcu.
Za udaną imprezę organizatorzy dziękują przede wszystkim występującym artystom, paniom z KGW za przygotowanie serników, strażakom z tamtejszej jednostki za techniczną organizację i zabezpieczenie pomocy ratunkowej i tym wszystkim osobom , które uatrakcyjniły swoim udziałem „Święto Rodziny”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 15-03-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Wystawa malarstwa Zygmunta Zabłyszcza

Niebylec, dnia 14-03-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie Kiermasz Wielkanocny

Niebylec, dnia 12-03-2019 Ostatki w kobiecym wydaniu.   Przeszedł Tłusty Czwartek, a wraz z nim ostatnie dni karnawału, który kończy Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post.…

Oglądaj cały artykuł
Ostatki w kobiecym wydaniu

Niebylec, dnia 19-02-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie z okazji Dnia Kobiet

Niebylec, dnia 13-02-2019 ROZTAŃCZONY NIEBYLEC   Już po raz dziewiąty Niebylec stał się kolebką tańca, a to za sprawą organizowanego przeglądu zespołów tanecznych działających na…

Oglądaj cały artykuł
Roztańczony Niebylec

Niebylec, dnia 12-02-2019 Zaproszenie!   Grupa Spjrzenie działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie! Starostwo Powiatowe oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 21-01-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Ferie Zimowe

Niebylec, dnia 12-01-2019 NOWOROCZNY KONCERT - NIEBYLEC 2019   Kolędy śpiewamy w radosnym okresie narodzenia Pańskiego. Wraz z pasterzami pochylamy się nad żłóbkiem małego Jezusa,…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny

Niebylec, dnia 02-01-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny

GOK Niebylec tel 17 277 30 30