Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 05-06-2018

Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.

 

swieto rodziny m 2018

W ostatnią niedzielę maja Gminny Ośrodek Kultury ze Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich w Niebylcu zaproponował rodzinom wspólną zabawę przy scenie plenerowej w Konieczkowej. Propozycja ta łączyła świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i zbliżających się wakacji. Celem organizacji tej imprezy było promowanie rodziny i jej wartości, stworzenie możliwości aktywnego i miłego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

Organizatorzy zadbali aby ta propozycja stała się atrakcyjna dla wszystkich uczestników najważniejsze to , że i pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Prowadząca imprezę Renata Kozdraś powitała wszystkich artystów zrzeszonych w różnych zespołach, rodziców i ich dzieci, panie z KGW i wszystkich, którzy odpowiedzieli na zaproszenie swoją obecnością. Wśród gości obecni byli Zbigniew Korab- wójt gminy i Jerzy Bator z Podkarpackiej Izby Rolniczej. Na początek sceną zawładnęli najmłodsi artyści , dedykując swe występy swoim mamom. Mogliśmy podziwiać taneczne prezentacje zespołu „Promyczki” grupy młodszej i starszej oraz grupy Mażoretek przygotowanych pod kierunkiem Agnieszki Cynar. Dalej usłyszeliśmy piosenki i wiersze wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowane przez Danutę Wójcikowską , później pojawili się uczniowie kl. I przygotowani przez Barbarę Banaś i uczniowie kl. II pod opieką Haliny Korab.
Imprezie towarzyszył konkurs na „Najsmaczniejszy sernik”, w który wzięło udział dziewięć KGW i Stowarzyszenie. Zanim wszyscy zgromadzeni mogli delektować się smakiem tych 10 wypieków, poddane one zostały ocenie komisji, która jako pierwsza zachwycić się mogła ich smakiem, wyglądem, dostrzec szczegóły dekoracji lub podziwiać oryginalność produktów. W skład komisji weszły panie ; Bernadeta Wolan, dyr. SP w Konieczkowej, Małgorzata Pietrucha z restauracji „Ralpol”, Alicja Błądzińska z GS „SCH” i Katarzyna Sikora z firmy „Progres”. W podsumowaniu tego konkursu komisja przyznała I miejsce i talon na nagrody rzeczowe w kwocie 100 zł. dla KGW z Lutczy , II miejsce i talon w kwocie 75 zł. dla KGW z Konieczkowej i III miejsce oraz talon na 50 zł. dla KGW Niebylcu. Ponieważ wszystkie wypieki były bardzo smaczne i autorzy tych oryginalnych serników dołożyli wielu starań , aby były wyjątkowe i niepowtarzalne, komisja przyznała wszystkim uczestnikom pamiątkowe upominków w postaci dekoracyjnych słoików.
W trakcie przebiegu programu Zbigniew Korab i Jerzy Bator wręczyli „Ordery Serca – Matkom Wsi”, które zostały nadane przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych na wniosek przewodniczącej Zarządu Gminnego KGW Jolanty Szostak. Odznaczenia przyjęły Panie: Kazimiera Marczak z Baryczki ( w Jej imieniu order odebrała Halina Rozborska) , Krystyna Domaradzka z Jawornika, Lidia Wnęk z Lutczy, Krystyna Noworól z Połomi i Janina Bator z Gwoźnicy Dolnej.
W drugiej części artystycznej wystąpiła kapela „Cajmery” pod kierunkiem Janusza Raka. Podczas jej koncertu usłyszeliśmy muzykę folkową. Zaprezentowała się także grupa śpiewacza, w skład której wchodzą panie z Gwoźnicy Górnej i Konieczkowej, a jej kierownikiem artystycznym jest Janusz Rak. W wykonaniu grupy usłyszeliśmy przyśpiewki ludowe i piosenki biesiadne. Muzykę ludową z Peru na fletni można było usłyszeć w wykonaniu artysty o pseudonimie „EL Chicho”.
Organizatorzy zapewnili sporo rozrywki uczestnikom imprezy, były urządzenia rekreacyjne dla dzieci jak trampoliny czy zjeżdżalnie z firmy Quattro , możliwość przejażdżki na kucyku od pana Bogdana Budnika czy na wybranym modelu motocykla pod opieką członków Stowarzyszenia Motoryzacji Dawnej „Pęknięta Szprycha” . Zabawy integracyjne dla dzieci , m.in. zabawę z bańkami mydlanymi poprowadziła pani Katarzyna Sikora z firmy „Progres”.
Panie z GOK w Niebylcu ; Agnieszka Cynar i Ewelina Rak zaproponowały zestaw ćwiczeń na trampolinie, Jumping Fitness. Ta technika zapewnia wszechstronny trening całego ciała, zwiększając ogólną sprawność i poprawiając znacznie kondycję organizmu. Z tego rodzaju ćwiczeń skorzystać można uczestnicząc w zajęciach na siłowni „Champion” w Niebylcu.
Za udaną imprezę organizatorzy dziękują przede wszystkim występującym artystom, paniom z KGW za przygotowanie serników, strażakom z tamtejszej jednostki za techniczną organizację i zabezpieczenie pomocy ratunkowej i tym wszystkim osobom , które uatrakcyjniły swoim udziałem „Święto Rodziny”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 21-06-2019 GMINNY DZIEŃ SENIORA 2019 rok. "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein   Dnia 15 czerwca 2019 r. w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
GMINNY DZIEŃ SENIORA 2019

Niebylec, dnia 21-06-2019 Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejscaJubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych - Tyczyn 2019   W niedzielne popołudnie 9 czerwca br. w ramach obchodów…

Oglądaj cały artykuł
Niebyleckie mażoretki laureatkami I miejsca Jubileuszowej XX Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych – Tyczyn 2019

Niebylec, dnia 18-06-2019 Zaproszenie!   Wójt Gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dni Gminy Niebylec 2019

Niebylec, dnia 14-06-2019 Dziady w Gminnym Ośrodku Kultury.   „Dziadami” nazywano w czasach Mickiewicza uroczystość poświęconą uczczeniu pamięci zmarłych. Obyczaj ten wywodził się z czasów…

Oglądaj cały artykuł
Dziady w Gminnym Ośrodku Kultury

Niebylec, dnia 14-06-2019 ŚWIĘTO RODZINY.   Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie – dziecko to szczęście w życiu każdej mamy i…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej 2019 r.

Niebylec, dnia 05-06-2019 VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr "Świętemu Janowi Pawłowi II  w Hołdzie"   "Bazylika chce słuchać waszego grania i śpiewu - to śpiewanie…

Oglądaj cały artykuł
VIII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr

Niebylec, dnia 04-06-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dzień Seniora

Niebylec, dnia 30-05-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Dziady II część inscenizacji

Niebylec, dnia 16-05-2019 Zaproszenie!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie - Święto Rodziny

Niebylec, dnia 17-04-2019 Wesołych Świąt

Oglądaj cały artykuł
Wesołych Świąt 2019

GOK Niebylec tel 17 277 30 30