Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 29-05-2018

7. EDYCJA NOCY MUZEÓW W KONIECZKOWEJ.

 

7 edycja noc muzeow

12 maja w Muzeum Społecznym Gminy Niebylec w Konieczkowej już po raz 7. odbyła się Noc Muzeów. Jest to doroczna ogólnoeuropejska akcja do której dołącza się i nasza gmina, tydzień przed ogólnopolską edycją. 

W tym roku organizatorami imprezy byli: Instytut Pamięci Narodowej oddział rzeszowski, wójt gminy Niebylec - Zbigniew Korab, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej oraz Szkoła Podstawowa imienia świętego Jana Pawła II w Konieczkowej, w której budynku mieści się wystawa muzeum. W tym roku tematem przewodnim był jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Imprezę oficjalnie otworzył wójt gminy Niebylec witając przybyłych mieszkańców gminy i gości, natomiast oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra dęta przy parafii w Gwoźnicy Górnej wykonując patriotyczne utwory. Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości zarówno Muzeum Społeczne jak i rzeszowski IPN przygotowali okolicznościowe wystawy nawiązujące do wydarzeń rozgrywających się około 1918 roku, a w nich pamiątki z tego okresu pochodzące z naszych terenów, przegląd ważnych symboli z polskiej historii oraz sylwetki ojców naszej niepodległości. Wielką atrakcją była wystawa pt. „Żołnierz polski w różnych armiach świata”, która przyjechała z Muzeum Spraw Wojskowych w Krakowie. Zwiedzający mogli obejrzeć dwa filmy przygotowane przez IPN – „Marszałek Piłsudski” oraz „Cud nad Wisłą”. Maciej Rędziniak, pracownik rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej przygotował
i koordynował gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, natomiast dr Piotr Szopa wygłosił wykład pt. ”Mieszkańcy powiatu strzyżowskiego w walce o niepodległość”, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Pośród zwiedzających pojawili się również legioniści – przedstawiciele Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K. w strojach drużyny Legionów Polskich. Imprezę uświetniły również występy uzdolnionej młodzieży z Konieczkowej, która przedstawiła swoją interpretację patriotycznych utworów. Kolejnymi atrakcjami była również strzelnica paintballa dla dzieci, historyczne i zabytkowe pojazdy oraz specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Konieczkowej. Zwiedzający mogli również obejrzeć wystawę stałą Muzeum w Konieczkowej, w której znajdują się militaria, eksponaty liturgiczne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Tegoroczna impreza cieszyła się dużą popularnością ze względu na sprzyjającą pogodę i różnorodność atrakcji, a zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w niekonwencjonalnej lekcji historii i patriotyzmu.
Zapraszamy już za rok!


Monika Środoń

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 19-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej piłki siatkowej

Niebylec, dnia 15-06-2018 Dni Kultury Polskiej na Litwie.   2 i 3 czerwca 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Polaków Kiejdan i Oddziału Związku Polaków na…

Oglądaj cały artykuł
Dni Kultury Polskiej na Litwie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Spektakl Grupy Spojrzenie

Niebylec, dnia 13-06-2018 r.   Zaproszenie!  Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie aktywizujące LGD CK Podkarpacie

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Bieg Niepodległościowy

Niebylec, dnia 06-06-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Dni Gminy Niebylec

Niebylec, dnia 05-06-2018 Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.   W ostatnią niedzielę maja Gminny Ośrodek Kultury ze Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich w Niebylcu zaproponował…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej 2018 r.

Niebylec, dnia 29-05-2018 7. EDYCJA NOCY MUZEÓW W KONIECZKOWEJ.   12 maja w Muzeum Społecznym Gminy Niebylec w Konieczkowej już po raz 7. odbyła się…

Oglądaj cały artykuł
7. EDYCJA NOCY MUZEÓW W KONIECZKOWEJ

Niebylec, dnia 17-05-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Konieczkowej, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Swięto Rodziny

Niebylec, dnia 08-05-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Szkoła Podstawowa w Konieczkowej, Muzeum Społeczne Gminy…

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Noc Muzeów w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30