Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 24-04-2018

VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”.

 

VII ppzt m

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. roku na hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu odbył się VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec". Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Wójt Gminy Niebylec oraz GOK w Niebylcu.
W różnorodnych technikach tanecznych zaprezentowało się 170 osób w 11 zespołach działających w szkołach i placówkach kultury na terenie powiatu strzyżowskiego.

 

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem. Zajęcia taneczne uczą obycia towarzyskiego i wnoszą pogodny nastrój. Uprawianie tej aktywności wpływa także korzystnie na równowagę psychiczną. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Robert Godek starosta strzyżowski, Kamil Mendocha dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Maria Chuchla wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Strzyżowie, Zbigniew Korab wójt Gminy Niebylec, Danuta Lęcznar przewodnicząca Rady Gminy Niebylec.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 przywitaniem gości, uczestników, ich rodziców, instruktorów oraz wszystkich zgromadzonych widzów przez Agnieszkę Cynar. Następnie głos zabrał wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab i starosta Robert Godek, którzy życzyli młodym artystom udanych występów a widzom samych przyjemnych wrażeń Poczym zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i odtańczono taniec pingwinów prowadzony przez dwa pingwinki w rolę których wcieliły się Ewelina Rak i Agata Sołtyńska. Uczestnicy tegorocznego powiatowego przeglądu zaprezentowali się w następujących kategoriach tanecznych: taniec współczesny, taniec ludowy, taniec sportowy, taniec estradowy i inscenizacje ruchowo - taneczne. Na niebyleckiej scenie wystąpił zespoły: ZPiT „Zaborowiacy” i Mali Zaborowiacy z OK Czudec-instruktor Jan Błażejowski, „Girls Zone”, „Wesołe dzieciaki”, „Taneczna Dziewiątka” z SP Nr 1 w Strzyżowie-instruktor Anna Fąfara, „Funky Group” ze Stowarzyszenia Armmagedon w Strzyżowie-instruktor Monika Fąfara, kl. VI A ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu-instruktor Agnieszka Cynar, Mażoretki gr. starsza i młodsza, „Promyczki” grupa starsza i młodsza z GOK Niebylec-instruktor Agnieszka Cynar.
Całoroczną pracę tancerzy mogli podziwiać, zaproszeni goście, rodzice, oraz zgromadzona publiczność. Wrażenia wizualne i charakter poszczególnych technik tanecznych podkreślały także efektowne stroje uczestników. Zespoły były bardzo dobrze przygotowane, miały ciekawe aranżacje i choreografie. Każda z grup była oryginalna i jedyna
w swoim rodzaju. Miłym akcentem na zakończenie przeglądu było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i nagród rzeczowych zespołom i ich instruktorom przez władze powiatu strzyżowskiego i gminy Niebylec.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-08-2018 Podkarpackie Święto Malinowe - Połomia 2018 rok.   W niedzielę 29 lipca w Połomi odbyła się kolejna edycja Podkarpackiego Święta Malin. Impreza…

Oglądaj cały artykuł
Podkarpackie Święto Malinowe - Połomia 2018 rok

Niebylec, dnia 02-08-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Turniej Tenisa Ziemnego w Deblu

Niebylec, dnia 01-08-2018 r.   Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec Gminny Ośrodek Kultury, Parafia Rzymsko-Katolicka, Sołectwo Małówki. zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Dożynki Gminne

Niebylec, dnia 01-08-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Wakacyjny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Niebylec, dnia 14-07-2018 Piknik Wolności i Solidarności pn. "Solidarność dla Niepodległej".   Piknik Wolności i Solidarności pn. "Solidarność dla Niepodległej" odbył się 7 lipca 2018…

Oglądaj cały artykuł
DNI MIASTA I POWIATU ŁAPiknik Wolności i Solidarności pn.

Niebylec, dnia 24-07-2018 r.   Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Podkarpackie Święto Malinowe

Niebylec, dnia 17-07-2018 Dni Gminy Niebylec 2018.   Święto gminy, organizowane rokrocznie przez wójta gminy Niebylec oraz Gminny Ośrodek Kultury, rozpoczęło się w piątek 29…

Oglądaj cały artykuł
Dni Gminy Niebylec 2018

Niebylec, dnia 17-07-2018 DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGOŻAKINADA 2018.   Na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie zespół Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu…

Oglądaj cały artykuł
DNI MIASTA I POWIATU ŁAŃCUCKIEGO ŻAKINADA 2018

Niebylec, dnia 14-07-2018 III Wojewódzki Przegląd Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych"FAME" Głogów Małopolski 2018.   9 czerwca 2018 r. w Głogowie Małopolskim po raz trzeci odbył…

Oglądaj cały artykuł
III Wojewódzki Przegląd Zespołów  Mażoretkowych i Cheerleaderkowych

Niebylec, dnia 13-07-2018 XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.   17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody…

Oglądaj cały artykuł
XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

GOK Niebylec tel 17 277 30 30