Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 24-04-2018

VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”.

 

VII ppzt m

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. roku na hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu odbył się VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec". Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Wójt Gminy Niebylec oraz GOK w Niebylcu.
W różnorodnych technikach tanecznych zaprezentowało się 170 osób w 11 zespołach działających w szkołach i placówkach kultury na terenie powiatu strzyżowskiego.

 

Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem. Zajęcia taneczne uczą obycia towarzyskiego i wnoszą pogodny nastrój. Uprawianie tej aktywności wpływa także korzystnie na równowagę psychiczną. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Robert Godek starosta strzyżowski, Kamil Mendocha dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Maria Chuchla wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Strzyżowie, Zbigniew Korab wójt Gminy Niebylec, Danuta Lęcznar przewodnicząca Rady Gminy Niebylec.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 przywitaniem gości, uczestników, ich rodziców, instruktorów oraz wszystkich zgromadzonych widzów przez Agnieszkę Cynar. Następnie głos zabrał wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab i starosta Robert Godek, którzy życzyli młodym artystom udanych występów a widzom samych przyjemnych wrażeń Poczym zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i odtańczono taniec pingwinów prowadzony przez dwa pingwinki w rolę których wcieliły się Ewelina Rak i Agata Sołtyńska. Uczestnicy tegorocznego powiatowego przeglądu zaprezentowali się w następujących kategoriach tanecznych: taniec współczesny, taniec ludowy, taniec sportowy, taniec estradowy i inscenizacje ruchowo - taneczne. Na niebyleckiej scenie wystąpił zespoły: ZPiT „Zaborowiacy” i Mali Zaborowiacy z OK Czudec-instruktor Jan Błażejowski, „Girls Zone”, „Wesołe dzieciaki”, „Taneczna Dziewiątka” z SP Nr 1 w Strzyżowie-instruktor Anna Fąfara, „Funky Group” ze Stowarzyszenia Armmagedon w Strzyżowie-instruktor Monika Fąfara, kl. VI A ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu-instruktor Agnieszka Cynar, Mażoretki gr. starsza i młodsza, „Promyczki” grupa starsza i młodsza z GOK Niebylec-instruktor Agnieszka Cynar.
Całoroczną pracę tancerzy mogli podziwiać, zaproszeni goście, rodzice, oraz zgromadzona publiczność. Wrażenia wizualne i charakter poszczególnych technik tanecznych podkreślały także efektowne stroje uczestników. Zespoły były bardzo dobrze przygotowane, miały ciekawe aranżacje i choreografie. Każda z grup była oryginalna i jedyna
w swoim rodzaju. Miłym akcentem na zakończenie przeglądu było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i nagród rzeczowych zespołom i ich instruktorom przez władze powiatu strzyżowskiego i gminy Niebylec.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 17-05-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Konieczkowej, zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Swięto Rodziny

Niebylec, dnia 08-05-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Szkoła Podstawowa w Konieczkowej, Muzeum Społeczne Gminy…

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Noc Muzeów w Konieczkowej

Niebylec, dnia 07-05-2018 WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE WIERSZEM CHWYTAĆ.   24 kwietnia w Domu Wiejskim w Baryczce odbyło się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz, regionalnej poetki, która…

Oglądaj cały artykuł
WIDZIALNE I NIEWIDZIALNE WIERSZEM CHWYTAĆ

Niebylec, dnia 27-04-2018 r.   Zaproszenie! Wójt Gminy Niebylec, Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na IV Jarmark Niebylecki    Szczegóły…

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na IV Jarmark Niebylecki

Niebylec, dnia 27-04-2018 r.   Zaproszenie! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania C.K. Podkarpacie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn. PODKARPACIE w OBIEKTYWIE    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Konkurs Fotograficzny

Niebylec, dnia 24-04-2018 VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”.   W niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. roku na hali widowiskowo-sportowej w Niebylcu odbył…

Oglądaj cały artykuł
VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „RYTM, MUZYKA, TANIEC”

Niebylec, dnia 19-04-2018 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Pietrasz    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Edytą Pietrasz

Niebylec, dnia 18-04-2018 r. Informacja! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej poświęcony błogosławionemu Janowi Pawłowi II, który miał być 27…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 07-04-2018 r.   Zaproszenie! Starostwo Powiatowe  w Strzyżowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na VIII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

Niebylec, dnia 28-03-2018 r. Świąteczne Życzenia!  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2018

GOK Niebylec tel 17 277 30 30