Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 28-11-2017 r.

 

XIV Niebyleckie  Impresje Jazzowe.

Impresje jazzowe m

 

Jesteś sympatykiem jazzu? Z pewnością więc uczestniczysz w imprezach, które są  dedykowane  temu gatunkowi muzycznemu. W Polsce lubujemy się w różnych eventach z jazzem w roli głównej, które odbywają się najczęściej jesienią. Wówczas to powstaje ogólnopolski cykl koncertów o wymiarze  klubowym jak i galowym. Uczestniczą w nich nie tylko gwiazdy polskiej sceny jazzowej ale też zaproszeni goście specjalni z całego świata. Jest to doskonała okazja do zaproponowania ciekawych zjawisk jazzowych oraz panujących trendów na jazzowej scenie muzycznej. Rosnąca liczba fanów jazzu i tego typu przedsięwzięć pokazuje,

jak wielką moc ma jazz i jak szeroko oddziałuje. Któż nie lubi słuchać klimatycznych dźwięków tworzonych przez trąbkę, saksofon, gitarę, skrzypce, pianino. Tak było w Połomi 17 listopada, bowiem odbyły się tam XIV Niebyleckie Impresje Jazzowe w ramach III Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, którą honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Prowadząca imprezę Elżbieta Lewicka
z Polskiego Radia Rzeszów przypomniała historię powstawania jazzu kiedy dopiero się formował przechodząc kolejne etapy. Styl jazzowy zmieniał się co 5 lat. Najpierw nagrano płytę białego zespołu z Nowego Yorku, później był dixieland czyli Louis Armstrong, następnie powstawały zalążki swingu na bazie muzyki dixielandowej większych zespołów tanecznych, które grały w klubach jazzowych dla białych gości. Tak powstawały orkiestry jazzowe i one pod koniec lat 30-stych zaczęły przekształcać się w małe zespoły. Nowym stylem muzycznym był bebop. W latach 40-stych ubiegłego stulecia ten styl muzyczny był bardzo intrygujący i zrewolucjonizował muzykę tamtych czasów. Po nim zaś pojawił się cool jazz coś bardzo spokojnego, stonowanego. Tych odmian jazzu było bardzo dużo i pani Ela mogła by wiele o nich mówić. Przyszedł czas na występ. Jako pierwszy wystąpił gospodarz czyli Jazz Band Niebylec. Muzycy grają jazz tradycyjny, muzyka dixielandowa wpadająca szybko w ucho łatwa i przyjemna do słuchania. Jak powiedział jeden z gości „My za jazzem nawet do Nowego Orleanu pojedziemy”nasi muzycy właśnie taką muzykę wykonują. Rodem z Nowego Orleanu „St.Louis blues, „All of me”, ,,Appen Dix”, „Tiger rag”, „Perski rynek” kończąc swój występ melodią „Gdy wszyscy święci idą do nieba”. W swoim repertuarze posiadają jeszcze wiele innych równie ciekawych utworów muzycznych.. W skład zespołu wchodzą: Wiktor Bochenek- kierownik zespołu grający na puzonie, wokal, Michał Golenia-instrumenty klawiszowe, Edward Opaliński-trąbka, Jacek Barć- klarnet, Wojciech Stanisławczyk- gitara basowa, Adam Zajdel-banjo, Serwacy Stanisławczyk-tarka, wokal oraz Piotr Skóra-perkusja. Niestety podczas występów każdy ma swój określony czas i przyszła kolej na następny zespół. Na nasze zaproszenie odpowiedział zespół Trobulé ze Strzyżowa. Nazwa pochodzi z języka angielskiego oznaczającego kłopoty. Żadnych kłopotów jednak nie było. Pięciu panów zaprezentowało inny gatunek jazzu czyli w stylu funky. W większości są to ich własne kompozycje i jak powiedzieli sami o sobie kochają to co robią, i sprawia im to ogromną przyjemność. W zespole grają: Dariusz Szlachta-instrumenty klawiszowe, Dariusz Oślizło-gitara, Krzysztof Ormian-gitara, Greg McRazy-gitara basowa, Tomasz Wieszczek-perkusja. Jako ostatnia wystąpiła Grupa 3- 4 z Rzeszowa, która zaprezentowała utwory znane lub mniej znane i zagrane po swojemu w stylu fusion czyli mieszanie się różnych brzmień i stylów muzycznych Wszystkich tych panów połączyła miłość do muzyki i pasja wspólnego jej tworzenia. Można ich usłyszeć w różnych miejscach naszego regionu, a w Połomi wystąpili w składzie: Tadeusz Rogoyski-lider, aranżacje instrumenty klawiszowe, Włodzimierz Malec-skrzypce, saksofon altowy, Henryk Kozik perkusja oraz gościnnie Janusz Krzeszowiec-gitara basowa, kompozytor, multiinstrumentalista. Impresje już za nami publiczność też nie zawiodła, zapraszamy za rok na kolejną edycję a OSP w Połomi dziękujemy za udostępnienie swojej sali.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-12-2018 Świąteczny Kiermasz 2018 rok Grudzień jest miesiącem kiedy szał zakupów już trwa więc w poszukiwaniu wymarzonych prezentów i ozdób warto wstąpić na…

Oglądaj cały artykuł
Świąteczny Kiermasz 2018 rok

Niebylec, dnia 28-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny

Niebylec, dnia 28-11-2018 Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”   „NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, TRACI SUMIENIE”  Z. Herbert Sala Gminnego Ośrodka Kultury w listopadowy wieczór wypełniła się osobami,…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie poetyckie ph. „Pamiętamy”

Niebylec, dnia 27-11-2018 XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE   Jazz jest nie tylko wysmakowaną ale i popularną formą muzyki. Gwarantuje rozrywkę na wysokim poziomie i nieustannie…

Oglądaj cały artykuł
XV NIEBYLECKIE IMPRESJE JAZZOWE

Niebylec, dnia 23-11-2018 LITERATURA I DZIECI „NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI”   Tradycyjnie już od kilkunastu lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbywa się konkurs dla dzieci…

Oglądaj cały artykuł
Literatura i Dzieci

Niebylec, dnia 16-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na spotkanie poetyckie ph. PAMIĘTAMY

Niebylec, dnia 06-11-2018 XV Festiwal Piosenki Różnej.   „GDY ŚPIEWAM, SKĄD JESTEM?” Już po raz 25 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu 25 października…

Oglądaj cały artykuł
XV Festiwal Piosenki Różnej

Niebylec, dnia 06-11-2018 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na występ teatralny

Niebylec, dnia 26-10-2018 Zaproszenie!   Na II ogólnopolski konkurs literacki "Śladami przodków"        Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.II ogólnopolski konkurs literacki

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30