Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 03-11-2017 r.

 

XXIV Festiwal Piosenki Różnej.

festiwal m

 

W dniu 26 października sala OSP w Konieczkowej była miejscem spotkania uczestników XXIV Festiwalu Piosenki Różnej. Impreza ta od kilkunastu  lat podsumowuje muzyczne dokonania uczniów z terenu gminy Niebylec. Celem wydarzenia jest prezentacja umiejętności wokalnych solistów i zespołów, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów i doświadczeń. Konkurs z uwagi na swoją cykliczność cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem. W tym dniu w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się 45  wykonawców w 38 propozycjach festiwalowych.

Usłyszeliśmy utwory znane jak i mniej znane, a publiczność nagradzała brawami wszystkie występy, dodając odwagi uczestnikom, co pomogło stworzyć sympatyczną atmosferę. Umiejętności wokalne uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Beata Oliwa solistka zespołu jazzowego, animatorka kultury, ks. Tomasz Kiebała organista, wikariusz parafii w Niebylcu, Wiktor Bochenek muzyk, kierownik zespołów muzycznych i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Kategoria 0-III I miejsce: Milena Pitera, kl. III, SP Lutcza Nr 1 II miejsce: Michał Krupa, kl. III, SP Lutcza Nr 1 III miejsce: Natalia Gurgacz, kl. III, SP Lutcza Nr 1 Wyróżnienie: Łukasz Pięciak, kl. II, SP Blizianka, Wiktoria Noworól, kl. I, SP Połomia Kategoria IV-VII Dwa I miejsca: Weronika Korab, kl. VI, SP Lutcza nr 1, Łucja Piwowar, kl. V, SP Lutcza nr 1 II miejsce: Wiktoria Groszewska, kl. VI, SP Lutcza nr 1 III miejsce: Paulina Pitera, kl. VI, SP Lutcza nr 1 Wyróżnienie: Zuzanna Misztal, kl. VII, SP Niebylec Wyróżnienie: Anna Karnas, kl. VII, SP Połomia Wyróżnienie: Gabriela Pałys, kl. VI, SP Jawornik Kategoria Gimnazjum Dwa II miejsca: Katarzyna Szostak, kl. III, SP Żyznów, Katarzyna Krupska, kl. III, SP Lutcza nr 1 III miejsce: Gabriela Widłak, kl. II, SP Konieczkowa Wyróżnienie: Łucja Borkowska, kl. III, SP Gwoźnica Górna Wyróżnienie: Patrycja Piwko, kl. III, SP Połomia Wszyscy za udział otrzymali długopisy zaś laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Organizatorzy gratulują nagrodzonym, życząc wielu dalszych sukcesów oraz opiekunom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Dziękujemy również OSP w Konieczkowej za udostępnienie sali. Do zobaczenia w kolejnej edycji Festiwalu.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 10-11-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału w Turnieju Piłki Siatkowej.    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie do udziału w GLS

Niebylec, dnia 03-11-2017 r.   XXIV Festiwal Piosenki Różnej.   W dniu 26 października sala OSP w Konieczkowej była miejscem spotkania uczestników XXIV Festiwalu Piosenki…

Oglądaj cały artykuł
XXIV Festiwal Piosenki Różnej

Niebylec, dnia 19-10-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Impresje Jazzowe

Niebylec, dnia 11-10-2017 r.   II Marsz po zdrowie.   8 Października br w Gwoźnicy Górnej odbyła się impreza promująca zdrowy i aktywny styl życia…

Oglądaj cały artykuł
II Marsz po zdrowie.

Niebylec, dnia 09-10-2017 r.   Zaproszenie! Dom Kultury "Sokół" w Strzyżowie zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na Cellostradę

Niebylec, dnia  25- 09-2017 r. Informacja!   Od poniedziałku tj. 25 września do nabycia nowy numer "Głosu Niebylca" w stałych punktach sprzedaży na terenie gminy…

Oglądaj cały artykuł
Info - Głos Niebylca

Niebylec, dnia 21-09-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie na zajęcia Badminton

Niebylec, dnia 21-09-2017 r.   Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza na Nordic Walking - II Marsz po zdrowie.  Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Zaproszenie do udziału w II marszu po zdrowie

Niebylec, dnia 06-09-2017 r.   Jubileusz 40 - lecia "Kapela Jany" z Niebylca   27 sierpnia br. świętowaliśmy 40-lecie działalności artystycznej kapeli ludowej „Jany”. Z…

Oglądaj cały artykuł
Jubileusz 40 - lecia

Niebylec, dnia  05- 09 -2017 r. Informacja!   Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na pierwsze zajęcia: 1. Młodszą grupę Promyczków dnia 12. 09. 2017…

Oglądaj cały artykuł
Informacja dla Promyczków i Mażoretek

GOK Niebylec tel 17 277 30 30