Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 03-11-2017 r.

 

XXIV Festiwal Piosenki Różnej.

festiwal m

 

W dniu 26 października sala OSP w Konieczkowej była miejscem spotkania uczestników XXIV Festiwalu Piosenki Różnej. Impreza ta od kilkunastu  lat podsumowuje muzyczne dokonania uczniów z terenu gminy Niebylec. Celem wydarzenia jest prezentacja umiejętności wokalnych solistów i zespołów, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów i doświadczeń. Konkurs z uwagi na swoją cykliczność cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem. W tym dniu w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się 45  wykonawców w 38 propozycjach festiwalowych.

Usłyszeliśmy utwory znane jak i mniej znane, a publiczność nagradzała brawami wszystkie występy, dodając odwagi uczestnikom, co pomogło stworzyć sympatyczną atmosferę. Umiejętności wokalne uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Beata Oliwa solistka zespołu jazzowego, animatorka kultury, ks. Tomasz Kiebała organista, wikariusz parafii w Niebylcu, Wiktor Bochenek muzyk, kierownik zespołów muzycznych i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia. Kategoria 0-III I miejsce: Milena Pitera, kl. III, SP Lutcza Nr 1 II miejsce: Michał Krupa, kl. III, SP Lutcza Nr 1 III miejsce: Natalia Gurgacz, kl. III, SP Lutcza Nr 1 Wyróżnienie: Łukasz Pięciak, kl. II, SP Blizianka, Wiktoria Noworól, kl. I, SP Połomia Kategoria IV-VII Dwa I miejsca: Weronika Korab, kl. VI, SP Lutcza nr 1, Łucja Piwowar, kl. V, SP Lutcza nr 1 II miejsce: Wiktoria Groszewska, kl. VI, SP Lutcza nr 1 III miejsce: Paulina Pitera, kl. VI, SP Lutcza nr 1 Wyróżnienie: Zuzanna Misztal, kl. VII, SP Niebylec Wyróżnienie: Anna Karnas, kl. VII, SP Połomia Wyróżnienie: Gabriela Pałys, kl. VI, SP Jawornik Kategoria Gimnazjum Dwa II miejsca: Katarzyna Szostak, kl. III, SP Żyznów, Katarzyna Krupska, kl. III, SP Lutcza nr 1 III miejsce: Gabriela Widłak, kl. II, SP Konieczkowa Wyróżnienie: Łucja Borkowska, kl. III, SP Gwoźnica Górna Wyróżnienie: Patrycja Piwko, kl. III, SP Połomia Wszyscy za udział otrzymali długopisy zaś laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Organizatorzy gratulują nagrodzonym, życząc wielu dalszych sukcesów oraz opiekunom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Dziękujemy również OSP w Konieczkowej za udostępnienie sali. Do zobaczenia w kolejnej edycji Festiwalu.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia  19-09-2018 r Informacja! Zbiórka uczestników Biegu Niepodległościowego odbędzie się przed budynkiem GOK w Niebylcu w dniu 23 września 2018 r. godz 16 00.

Oglądaj cały artykuł
Informacja dot Biegu Niepodległościowego

Niebylec, dnia 18-09-2018 Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na przygodę z badmintonem

Niebylec, dnia  15-09-2018 r Informacja! W związku z organizacją Biegu Niepodległościowego na wyznaczonej trasie z parkingu przy GOK Niebylec w kierunku Jawornika do Gwoździanki na plac…

Oglądaj cały artykuł
Informacja - bieg niepodległościowy

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Ogłoszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, ogłasza nabór na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
ogłoszenie - nabór

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Informacja! Gminny Ośrodek Kultury Niebylcu informuje, że zajęcia grupy Promyczków odbywać się będą w każdy czwartek począwszy od 13 września br o…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 06-09-2018 POŻEGNANIE LATA.   Pod takim hasłem mieszkańcy Baryczki i okolic przez dwa dni żegnali wakacje i mijające lato. Lato tego roku było…

Oglądaj cały artykuł
POŻEGNANIE LATA

Niebylec, dnia 06-09-2018 Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec oraz Towarzystwo Ziemi Niebyleckiej zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na Konferencje poświęconą pamięci Stanisława Szurleja

Niebylec, dnia 31-08-2018 ROLNICY Z GMINY NIEBYLEC PODZIĘKOWALI ZA TEGOROCZNE PLONY NA TRADYCYJNYCH DOŻYNKACH W DNIU 15 SIERPNIA BR.   Żniwa, żniwa i po żniwach…Dożynki…

Oglądaj cały artykuł
Dożynki Gminne 2018 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30