Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 06-09-2017 r.

 

Jubileusz 40 - lecia "Kapela Jany" z Niebylca

40 lecie m

 

27 sierpnia br. świętowaliśmy 40-lecie działalności artystycznej kapeli ludowej „Jany”. Z tej okazji odbył się  specjalny jubileuszowy koncert. Zagrała kapela Jany oraz zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne. Uroczystość z okazji tak pięknego wydarzenia zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu przy współpracy sołtysa wsi, KGW i OSP w Baryczce. Wzięli w niej udział zaproszeni goście ,członkowie kapeli oraz mieszkańcy gminy.

Impreza rozpoczęła się koncertem „Jubilatki”, która specjalnie na tę okoliczność wydała płytę CD i śpiewnik.

Prowadząca Agnieszka Cynar przedstawiła historię powstania kapeli i powitała gości wśród których byli: starosta strzyżowski Robert Godek, wiceprzewodnicząca rady powiatu Maria Chuchla wraz z radnymi powiatu, wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab, przewodnicząca Rady Gminy Niebylec Danuta Lęcznar wraz z radnymi, sekretarz gminy Antoni Chuchla, zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie Małgorzata Hołowińska , wiceprzewodniczący Podkarpackiej Izby Rolniczej zs w Trzebownisku Jerzy Bator, dyr. biblioteki w Strzyżowie Marta Utnicka, delegacje z zaprzyjaźnionych Ośrodków Kultury z Lubeni i Wielopola Skrz, Jerzy Dynia dziennikarz z telewizji regionalnej TVP3 Rzeszów, pomysłodawca i założyciel kapeli Jany ówczesny prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Niebylcu Wacław Kozłowski, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie Stefania Michałek.

Swoją obecnością zaszczycili również członkowie ZPiT „Lubenka” z Lubeni, „Kłosowianie” i członkinie byłego zespołu śpiewaczego „Malina”, zaprzyjaźnieni muzycy, dawni członkowie kapeli, sympatycy i pasjonaci muzyki ludowej.

Przybyli goście złożyli członkom kapeli serdeczne gratulacje i podziękowania. Wyrazili uznanie i wdzięczność za pracę artystyczną i zaangażowanie w rozwój muzyki i pieśni ludowej. Życzyli wielu osiągnięć i sukcesów oraz wytrwałości w działalności na rzecz krzewienia kultury. Jubileuszowi towarzyszyła uczta pierogowa, w której wzięły udział gospodynie z KGW z terenu gminy Niebylec. Przygotowały one dla uczestników imprezy różnego rodzaju pierogi do degustacji i do konkursu na najsmaczniejsze pierogi.

Pierogi przygotowane na konkurs to niezwykły pokaz kulinarnych kreacji naszych pań. Na stołach pojawiły się od tradycyjnych ruskich i z kapustą i grzybami, aż po mniej niespotykane jak pierogi z warzywami, z jabłkiem i cynamonem, kebabowe z sosami i wiele innych. Co gospodyni to inny przepis.

Komisja w składzie: Magdalena Tobasz-Mazur z zespołu „Wielopolanie” z Wielopola Skrz., Anna Serwerniak - GOK Lubenia i Stefania Michałek z Wojewódzkiego Związku Rolników Kół i Organizacji Rolniczych postanowiła nagrodzić złotym pierogiem KGW Jawornik za pierogi z kapustą, srebrnym pierogiem KGW Połomia za pierogi z płuckami i brązowym pierogiem Stowarzyszenie KGW Niebylec za pierogi z kapustą. Podziękowała także równie smacznym daniom pierogowym gospodyniom z KGW Gwoźnica Górna, KGW Blizianka,, KGW Konieczkowa, KGW Baryczka i KGW Niebylec


Uczcie pierogowej towarzyszył konkurs na zjedzenie największej ilości pierogów w czasie 30 sekund. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika po 22 pierogi do spożycia. W tej konkurencji udział wzięli; Bronisław Tarański z Baryczki, Piotr Kozdraś z Gwoźnicy Górnej i Andrzej Pijar z Wielopola.

Najlepszym okazał się Bronisław Tarański i tym samym otrzymał tytuł Łasucha Pierogowego.

Imprezę wzbogaciła wystawa fotograficzna z historii kapeli Jany.

Organizatorzy zadbali o inne atrakcje jak malowanie twarzy dla dzieci i loteria fantowa.

Jubilaci dziękują sponsorom imprezy, a szczególnie staroście strzyżowskiemu, wójtowi gminy Niebylec, marszałkowi woj. Podkarpackiego, Towarzystwu Miłośników ziemi Niebyleckiej, Stanisławowi Mazurowi i radzie sołeckiej oraz OSP i KGW z Baryczki, Kołom Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeniu KGW, Neobusowi, Bankowi Spółdzielczemu ze Strzyżowa, telewizji internetowej iTVP i Gminnemu Ośrodkowi Kultury.


Członkowie kapeli Jany składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do organizacji imprezy i uświetnienia obchodów Jubileuszu.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Niebylec, dnia 11-10-2018 Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza do....  

Oglądaj cały artykuł
GLS sezon 2018 - 2019 r.

Niebylec, dnia 26-09-2018 Spotkanie z Jesienią.   Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr…

Oglądaj cały artykuł
Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia  19-09-2018 r Informacja! Zbiórka uczestników Biegu Niepodległościowego odbędzie się przed budynkiem GOK w Niebylcu w dniu 23 września 2018 r. godz 16 00.

Oglądaj cały artykuł
Informacja dot Biegu Niepodległościowego

Niebylec, dnia 18-09-2018 Zaproszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, zaprasza na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na przygodę z badmintonem

Niebylec, dnia  15-09-2018 r Informacja! W związku z organizacją Biegu Niepodległościowego na wyznaczonej trasie z parkingu przy GOK Niebylec w kierunku Jawornika do Gwoździanki na plac…

Oglądaj cały artykuł
Informacja - bieg niepodległościowy

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Ogłoszenie!  Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, ogłasza nabór na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
ogłoszenie - nabór

Niebylec, dnia  07-09-2018 r Informacja! Gminny Ośrodek Kultury Niebylcu informuje, że zajęcia grupy Promyczków odbywać się będą w każdy czwartek począwszy od 13 września br o…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 06-09-2018 POŻEGNANIE LATA.   Pod takim hasłem mieszkańcy Baryczki i okolic przez dwa dni żegnali wakacje i mijające lato. Lato tego roku było…

Oglądaj cały artykuł
POŻEGNANIE LATA

Niebylec, dnia 06-09-2018 Zaproszenie!  Wójt Gminy Niebylec oraz Towarzystwo Ziemi Niebyleckiej zapraszają na ...    Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
.Zaproszenie na Konferencje poświęconą pamięci Stanisława Szurleja

Niebylec, dnia 31-08-2018 ROLNICY Z GMINY NIEBYLEC PODZIĘKOWALI ZA TEGOROCZNE PLONY NA TRADYCYJNYCH DOŻYNKACH W DNIU 15 SIERPNIA BR.   Żniwa, żniwa i po żniwach…Dożynki…

Oglądaj cały artykuł
Dożynki Gminne 2018 r.

GOK Niebylec tel 17 277 30 30